1.11.10

Nõmme - Harku metsajooksu radadel.

Kas ma käisin seal rajal jooksmas? Käisin! Kas protokollist nime leiab? Ei leia!
Milles siis asi? Nagu ma juba ette halasin, siis oli selle ürituse kohta korraldaja kodulehel lakooniline lause, et toimub seal ja sellisel kellaajal ja kõik. Ei viitsinud ka end vaevata, et kellelegi helistada või e-kirja saata. Noh registreerumise ja osavõtutasu asjus. Eeldasin, et tegu on sarnase skeemiga nagu rabajooksugi puhul, kus sai kohapeal kupongi täita ja startida. Aga see ei olnud nii mitte. Läksime koos naesega kohale ja selgus tõsisasi, et osalustasu on sada krooni inimese kohta. Kuna sularaha kaasas polnud nii palju ja stardini vaid napid pool tundi aega, siis otsustasime mitte maksta ja raja niisama läbi joosta :) Siinkohal tahaks suure kivi korraldajate kapsaaeda heita. Kui sul on juba koduleht ja üritus seal sees, siis ei ole ju raske sinna lisada osalemisinfot. Tänapäeval nagu eeldaks sellist asja. Lihtsalt jäid nad nüüd osalustasudest ilma ja ürituse osavõtjate arv jäi vähemalt kahe võrra väiksemaks. Aga võib-olla ei olegi neil eesmärk osalejaid saada rohkem kui neid oli. Igatahes oli rajal vaid üks joogipunkt selle raha eest, kust sai jooki (ei-ei, meil oli ikka oma jook pudeliga kaasas) umbes 5 ja 13 km peal ja viimase otsa tulijad ei saanudki enam sedagi, sest otsas oli ja pakiti asju juba.
Startisime seega niisama rajale, umbes 20 minutit enne õiget aega. Üks meist polnud kunagi üle 14 km jooksnud (Ülemiste järv sel aastal) ja see ei olnud mina :) Seega kuna võistlusmoment oli nagunii kadunud, siis sörkisin koos õrnema poolega raja läbi. Ega see pole kerge rada pika otsa tegemiseks algajaile, kuna esimese 4,5 kilomeetriga pead läbima kõik kolm suurt ja rasket Nõmme tõusu. Peale seda on lihtsam ja laugem. Peale 8km sildist möödumist sai liider meid kätte ja edaspidi möödus ikka riburada mitmeid jooksjaid. Aga üldiselt oli osalejaid napilt, natuke üle saja. Kokku läks meil aega 1:52:10, mis sisaldas ka ühe korra tossu jalast võtmist ja  kivi välja urgitsemist, mis teeb keskmiseks kilomeetri ajaks 7:28. Keskmine pulss oli mul 146 ja kulus 1439 kcal. Üldiselt sai nüüd oktoober, mis oli plaanitud laisklemiseks, läbi ja nüüd vist peab hakkama end väheke liigutama ka.