2.5.11

82. Suurjooks ümber Viljandi järve.

Vähemalt seitsmes kord oli mul seal stardis olla. Ehk on rohkemgi neid kordi, kuid hetkel ei suutnud netis rohkem osaluskordi tuvastada. Hea on startida, kui tead kustkohast rada kulgeb ja mis järgmise kurvi või tõusu taga ees ootab. Väikese plaani olin ka teinud enne jooksu - alustada 5:30 tempos kilomeetri kohta ja vaadata, mis siis edasi saab. Ajast kinni pidamine osutus aga väga raskeks, sest esimest silti märkasin enne suurt tõusu, mis teatas, et 10 kilomeetrit on lõpuni jäänud ja järgmist nägin siis, kui 7 kilomeetrit jäi lõpuni :) Seega oskan nüüd tagantjärele öelda ainult viimaseid kilomeetreid, kus rahvast oli hõredamalt ja sain kenasti märkide juures ajad lukku panna. Viimased kilomeetrid sai läbitud ajaga 5:42, 5:23, 5:04 viimane jupp enne finišit 4:55. Kokkuvõttes tuli aeg kilomeetri kohta keskmiselt 5:19 (kui uskuda spordiportaali, kus distantsi pikkuseks on 12 km) või 5:27 (arvestades GPS-i, mis pakkus distantsiks 11,7 km). Igal juhul mahtusin mõlemal puhul enese poolt seatud raamidesse. Koht tuli protokolli esimese 1500 ja oma vanuseklassis napilt üle 200 seas Protokolli järgi oli 2666 lõpetajat. Palju neist kõndis, ei tea. Aega läks kokku 1:03:50, pulss oli keskmiselt 172 ja maksimaalselt 185 (esimese tõusu lõpus), kulutasin kella järgi 1059 kcal. Ega ausalt öeldes varu ei jäänud. Jooksin praeguste võimete piiril. Sel nädalavahetusel siis pea poole pikem jooks Otepäält Elvasse. Seal mul 13 kord stardis olla. Neist 4 korda vist alguses olid lühikesed distantsid. Vast kulgeme kenasti finišisse.